Ettevõttest

LAAM Grupp on 2013 aasta alguses nelja pika-ajalise kinnisvara ja nõustamisalase kogemusega ettevõtja poolt asutatud kinnisvara teenustele spetsialiseerunud ettevõte.

LAAM Kinnisvara

LAAM Grupp on 2013 aasta alguses nelja pika-ajalise kinnisvara ja nõustamisalase kogemusega ettevõtja poolt asutatud kinnisvara teenustele spetsialiseerunud ettevõte.

Ettevõtte asutajad on A&A Kinnisvara omanik Aivar Villemson, Arco Vara endised juhid Lembit Tampere ja Mart Saa ning Grant Thornton Rimessi partner Artur Suits.

Olles kinnisvara ettevõtteid ja suuremahulisi projekte teinud enam kui 20 aastat, peame oma tugevusteks nii teenindamist kui arendamist. Meie poolt läbiviidud projektid hõlmavad endas nii suuremahulisi elamupiirkondi kui äriprojekte. Lisaks Eestile oleme olnud seotud ettevõtete asutamise ja kinnisvara arendamisega ka mujal kui Eestis - Leedus, Bulgaarias, Lätis kui ka Ukrainas.

Aivar Villemson on aastal 2001 loodud A&A Kinnisvara OÜ omanik, mis on suure ja pikaajalise kogemusega kinnisvaraettevõtte ning olnud kinnisvaraturul suunanäitajateks nii teenuse kvaliteedi osas, kui ka innovatiivsete lahenduste juurutamisel.

Aivar peab tähtsaks arengut ja valmisolekut käia ajaga kaasas, olles teistest sammukese ees. Aivar omab suurt ja aastatepikkust kompetentsi kinnisvara arenduse ja energiatõhususe vallas, olles esimeste energiatõhusate kinnisvaraplaneeringute ja -projektide teostaja Eestis.

Elamurajoonide arendusel on Aivar korraldanud erinevaid work-shope ja arhitektuurikonkursse, andes juba arhitektidele ette lähteülesanded võimalike parimate planeeringute koostamiseks ning väljatöötatud müügikontseptsiooni järgides on valminud paljud nii väiksemad kui suuremad suurepärased elamupiirkonnad. Aivar Villemson on aastal 2003 valitud ainukese äriuudiseid kajastava ajalehe "Äripäev" poolt Eesti mainekamaks kinnisvaramaakleriks.

Mart Saa on pika-ajalise kogemusega kinnisvara valdkonna spetsialist, kes olnud mitme Eestis olulise kinnisvara ettevõtte juht, ERI Kinnisvara juhataja, Rotermann Eesti juhatuse liige ning ka Arco Vara Kinnisvarabüroo juhataja.

Lisaks pikale kutsetegevusele on Mart pidevalt olnud oma valdkonna uuendaja ja vedaja. Mart on üks esimesi, kes sai kinnisvaramaakleri kutsetunnistuse juba 1999.a. ja on seda pidevalt ka pikendanud, viimati juba kolmandat korda aastal 2012. Mart on aastaid kuulunud ja kuulub praegugi Eesti Kinnisvarafirmade Liidu juhatusse. Samuti oli Mart Eesti Kinnisvaramaaklerite Koja (ehk kolleegide) poolt valitud Aasta Maakler 2003.


Lembit Tampere on SEB Eesti ettevõtete rahanduse taustaga ettevõtete loomisele ja juhtimisele pühendunud juba kümmekond aastat. Lisaks kinnisvarale on loonud nii tootmis- kui teenindusettevõtteid, mis jätkavad edukalt tänaseni.

Suurematest projektide loetellu võib lisada Alasniidu elamurajooni (www.alasniidu.ee), piimatootmisettevõtte Ühinenud Farmid asutamise ja Baltikumi ainsa noteeritud kinnisvara ettevõtte Arco Vara AS juhtimise. Lisaks Eestile on Lembit arendanud büroo- ja eluhooneid nii Sofias Bulgaarias, kui ka Vilniuses ja Riias. Täiendusena ärialasele tegevusele on Lembit osalenud kahe PPP baasil loodud lasteaia loomises Harku ja Viimsi vallas.