Objektide otsing

Kõik LAAM Kinnisvara aktiivsed kinnisvaraobjektid.

Objektide otsing

-
-
-
-

Harju maakond, Raasiku vald, Aruküla alevik, Põllu 40

AVAR PLANEERING! KOLME TASAPINNA PEALE KOKKU LIGI 450M2!

119 000 €
 • Tehingu tüüp: Müüa
 • Objekti nimetus: Maja
 • Objekti üldpind: 333.5 m2
 • Krundi suurus: 1566 m2
 • Katastri tunnus: 65101:003:1340
 • Tubade arv: 9
 • Korruseid kokku: 2
 • Maja materjal: Kivimaja
 • Ehituse aasta: 1989
 • Energiamärgis: none
MAA
Müüdav maatükk asub Arukülas, põlluga külgneval samanimelisel vaiksel Põllu tänaval. Maatükk koosneb kahest eraldi katastriüksusest, aadressidega Põluu 40 ja Põllu 40a, mille pindala kokku on 1566m2. Kinnistu on korrapärase kujuga, laiusega umbes 33m ja sügavusega umbes 40m. Kinnistu on korralikult hooldatud ja selle paikneb vähesel määral kõrghaljastust.

MAJA
Kinnistul paikneb 1987. aastal projekteeritud ja 1989. aastal ehitusloa saanud kinnine majakarp. Majakarpi on aastate jooksul jooksvalt ehitatud ning praegu seisab see konserveeritud seisundis. Võrreldes algse projektiga on hoone planeeringut ja välisilmet olulisel määral muudetud. Vallaarhitekti sõnul on 1989 aastal väljastatud ehitusluba siiani kehtiv, selle alusel on võimalik hoone olemasoleval kujul lõpuni ehitada ning kasutusloa vormistamise käigus projektimuudatused ära vormistada.

Vastavalt 2017 tehtud joonistele, mis peegeldavad maja nii nagu ta praegu on, on maja suletud netopinnaks 333,5m2. Majas on kolm tasapinda: poolmaa-alune täiskelder koos garaažiga ning kaks maapealset korrust. Keldritasapinnale on planeeritud sügav garaaž kahele autole ning panipaigad muude asjade tarbeks.

Esimesele korrusele on kavandatud ca. 8m2 esik, ca. 42.4m2 elutuba koos 19.5m2 toaga või 62m2 maja läbiv elutuba, 28m2 köök, ca 38m2 trepihall ja ca 18m2 suur söögituba. Sellele lisaks ca 8m2 riietusroom 4m2 duširuumi ja 4m2 leiliruumiga. Teisele korrusele on planeeritud 3 16m2 tuba, 13.2m2 vannituba, üks 18m2 tuba ning ca. 77m2 trepihall, kuhu saaks teha veel paar 15-16m2 tuba. Keldritasapind on jaotatud 4 ruumiks, millest 2 asuvad maja nurgas ning ülejäänud 2 on eraldatud teineteisest tugipostidega Garaažiosa pikkus on ca. 12m ja laius ca. 4m.

Hoone vundament ja keldrikorrus on valubetoonist, keldri ja esimese korruse vahelagi raudbetoon paneelidest. Teise korruse vahelagi on puidust, mida on täiendavalt tugevdatud raudtaladega ja soojustatud saepuruga. Hoone vundament on soojustatud 100mm penoplastiga. Hoone esimese korruse välisseinad on laotud väikeplokist, mis on seespoolt soojustatud 50mm mineraalvillaga ja väljast 150mm villaga, mille peal on tuuletõke ja laudis. Teise korruse välisseinad on puitkarkassil. Sisemised vaheseinad on mõlemal korrusel puitkarkassil. Teise korruse katuslagi on 50x150mm prussidest ja soojustatud mineraalvillaga. Esimesel korrusel on esikusse ning saunaosasse paigaldatud põrandaküttekontuurid. Maja läbiv korsten on kokku kuue lõõriga keldrist kuni teise korruseni.

KOMMUNIKATSIOONID
Kinnistul on olemas elektriliitumine 3x25A peakaitsega. Hiljuti ehitati Aruküla alevikus välja ühisveevärk ja -kanalisatsioon. Kuna väljaehitamise käigus rajati kõigile olemasolevatele hoonetele ka liitumispunktid, siis liitumispunktide olemasolul eraldi liitumistasu ei nõuta. Kinnistusisesed kaeve- ja trassitööd tuleb teostada oma kuludega. Maja keldris on olemas ka puurkaev, mis hetkel tegistris ei ole. Raasiku valla esindaja sõnul tubel puurakevu registrisse kandmiseks tellida puurkaevu rekonstrueerimine, mille käigus selgitatakse muuhulgas välja registrisse kandmiseks vajalikud andmed. Telia iseteeninduse andmetel on juba 2021 aasta alguses võimalik liituda kiudoptilise kaabliga mis lubab kuni 1Gbit/s Internetiühendust.

Maja kütteallikaks oli algselt planeeritud õliküttekatel, kuid tänapäeva on mõistlikum paljude teiste kohalike eeskujul rajada maaküttesüsteem. Vald lubab nii horisontaalse kui ka vertikaalse kollektoriga lahendust. Lisaks sellele on saäilinud endisaegse lokaalse kanalisatsiooni mahutid, läbimõõduga ca 2m ja sügavusega vähemalt 2m, koguruumalaga hinnanguliselt 5-6m3.

ARUKÜLA
Aruküla alevik on umbes 2000 elanikuga vaikne aedlinn ca 14km Tallinna linna piirist. Autoga Arukülast Kesklinna võtab keskmiselt pool tundi, samas on võimalik sõita ka rongiga, mis viib Kitseküla peatusest Pärnu mnt viadukti juures Arukülla 20 minutiga. Arukülas on olemas põhikool ja lasteaed, kauplus (Aruküla Konsum) ja apteek.
Mihkel Vasar
Maakler / Kliendihaldur
Kutsetunnistus: KKM 144315 
 • 5340 1746
 • See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
 • Profiil