Objektide otsing

Kõik LAAM Kinnisvara aktiivsed kinnisvaraobjektid.

Objektide otsing

-
-
-
-

Harju maakond, Raasiku vald, Aruküla alevik, Põhja 28

KIVIMAJAKARP ARUKÜLAS! TULE EHITA OMA MAITSE JÄRGI LÕPUNI!

85 000 €
 • Tehingu tüüp: Müüa
 • Objekti nimetus: Maja
 • Objekti üldpind: 335.2 m2
 • Krundi suurus: 1800 m2
 • Tubade arv: 5
 • Korruseid kokku: 2
 • Maja materjal: Kivimaja
 • Ehituse aasta: 1989
 • Energiamärgis: none
MAA
Müüdav kinnisasi asub Arukülas, vaiksel Põhja tänaval. Maatüki pindala on 1800m2 ja paikneb loode-kagu suunal. Maja isa jääb pigem kinnistu lõunaosasse, mis tekitab suurema põhjahoovi. Maatükk on korrapärase kujuga, olles tänava äärest 26m lai ning 68.5m sügav. Kinnistu piiriäärne on suuremas osas ümbritsetud kõrge kuusehekiga. Eeshoovi jääb masiivne garaazi viiv pandus ja selle kõrvale ka väike iluaed, mis on praeguseks ülekasvanud. Tagaaeda jäävad mõned ilupuud.

MAJA
Kinnistul paikneb 1987. aastal projekteeritud ja 1989. aastal ehitusloa saanud kinnine majakarp. Majakarpi on aastate jooksul jooksvalt ehitatud ning praegu seisab see konserveeritud seisundis.

Maja on projekteeritud kahekorruselise liigendatud korruste ja täiskeldriga hoonena. Nii on majas kokku viis (kavandatud kuus) liigendatud tasapinda. Võrreldes algse projektiga on maja vorme lihtsustatud ja mõningaid ruume ja liigendusi ära jäetud.

Vastavalt algsele projektile pidid majas olema kokku 335.2m2 suletud netopinda koos kasvuhoone ja maja taha kavandatud terrassi alla jääva maakeldriga. Kuid lihtsustuste ja liigenduste ärajätmise tulemusena on suletud netopind praeguseks hinnanguliselt 320-330m2, seda hoolimata kasvuhoone ja nimetatud maakeldri puudumisest.

Kogu maja on kavandatud läbima massiivne keerdtrepp. Sissepääsukorrusele jääb sügav kanaliga garaaž ligikaudse pindalaga 30.5m2. Samuti trepihall kogusuurusega ca 25.5m2 ning tualett 2.65m2. Tualeti kõrvale jääb uks tagumisse hoovi. Sellest pool korrust kõrgemale jääb ca 50m2 elutuba ja 24.2m2 avatud köök. Teisele liigendatud korrusele jääb kokku neli tuba, 2 tuba suurustega 14.16m2, 1 tuba suurusega 14.65m2 ning tööruum suurusega 13.62m2. Lisaks ka pesuruum, kavandatud suurusega 5.3m2 ning kaks koridori, suurustega 4.38m2 ja 12.67m2.

Keldrikorrusele jääb garaažialune kanal/töökoda hinnangulise suurusega 31.8m,2 samuti garaaži viiva panduse all jääv määramata suurusega ruum. Projekti järgi pidi katlaruum olema suurusega 6.14m2, kuid ehitamata siseseinte ja ärajäetud lampkasti tõttu on selle suurus umbes 10m2, Katlaruumi teisele küljele jääb 9.9m2 trepihall ning 10.8m2 panipaik. Maja lääneküljele jääb 37.4m2 puhkeruum ja saunaosa kogusuurusega 19m2. Kuna puhkeruumi põrandat ei ole veel tõstetud, siis on puhkeruumis hetkel lagede kõrguseks üle 4m.

Ehituslikult on tegu kivimajaga. Alusmüürid ja keldrikorruse seinad on 30cm vundamendiplokkidest, mis on kombineeritud monoliitse kivikbetooniga. Kandvad seinad on laotud väikeplokist ja savitellistest. Mittekandvad seinad savitellistest, keldritasapinnal on kandvad seinad massiivsetest betoonplokkidest. Vahelaed on valdavalt monoliitsest betoonist. Katuslagi on 5x20cm puittaladest, millele toetub roovitis ja selle peal heas korras kivikatus. Majas on kaks korstent, kummaski lõõrid nii kätteseadmetele kui tuulutusele.

Viimistlusmaterjalina nii sees kui väljas on olnud kavas kasutada Saaremaa dolomiiti. Osaliselt on dolomiitkivi seina juba paigaldatud. Samuti on dolomiidiga vooderdatud ka tänavapoolse piirdeaia kiviosa. Kasutamata dolomiit on jäänud kinnistule virnadesse seisma.

KOMMUNIKATSIOONID
Eelmisel aastal paigaldati Arukülla tsentraalsed vee- ja kanalisatsioonitrassid ja ehitati välja liitumispunktid. Liitumispuntide olemasolul ühisveevärgi ja -kanaisatsiooniga liitumisel täiendavaid tasusid ei nõuta. Kinnistusisesed kaeve- ja trassidtööd tuleb teostada oma kuludega. Samuti on sellisteks töödeks võimalik taotleda KIKi toetust. Kohalikuks vee-ettevõtjaks on Raven OÜ. Joogivee hinnaks on 2.51€ kuupmeetrist, kanalisatsiooni hinnaks on 2.53€ kuupmeetrist. Kinnistul on olemas ka puurkaev, mida hetkeseisuga ei ole registrisse kantud. Raasiku valla esindaja sõnul tuleb puurkaevu registrissekandmiseks tellida puurkaevu rekontrueerimine, mille käigus selgitatakse välja registrisse kandmiseks vajalikud andmed.

Koos veetrassidega paigaldati ära ka valguskaabel, mis lubab teoreetiliselt kuni 1Gbit/s Internetiühendust. Telia iseteenindus lubab võimalust valguskaabliga liituda juba 2021 alguseks. Majal on olemas elektriliitumine, peakaitse võimsuseks on 3x40A. Kütteallikaks oli algselt planeeritud keldris asuv tahkeküttekatel. Tänapäeval on see mõistlikum asendada kas pelletikatlaga või maasoojuspumbaga. Samuti on säilinud endisaegsed kogumismahutid.

VÕIMALUSED
Majast on võimalik kujundada endale sobiv avara ja luksusliku ruumijaotusega ühepereelamu, kus magamistoad on liigendatud elutoast ja köögist eraldi ning sauna- ja vabaajaosa on liigendatud eraldi muust majaosast. Kui piirduda kolme magamistoaga, siis saaks tööruumist (või ühest magamistoast) kujundada kaasaegse suurusega vannitoa.

Samuti võib keldrisse ehitada välja algselt kavandatud 9m2 basseini või laiendada saunaosa luksuslikuks koduspaaks. Või ehitada välja luksusliku kõrgete lagedega puhkeruumi. Niisamuti oleks tänapäeva vajadustest lähtuvalt otstarbekas lammutada garaaži viiv ligi 15m pikk pandus. Sellega saaks eeshoov oluliselt avarust juurde, ning garaaži võiks viia alumisele tasapinnale, millega tekiks garaaži asemele mahukas ruum, mida kujundada külalistetoaks, või täiendavaks puhkeruumiks.

Maja edelaküljele oli kavandatud 20m2 metallkarkassil kasvuhoone, Hoovipoolsele küljele oli kavandatud kokku umbes 45m2 terrass koos väikese basseini ja väliköögiga.

ARUKÜLA
Aruküla alevik on umbes 2000 elanikuga vaikne aedlinn ca 14km Tallinna linna piirist. Autoga Arukülast Kesklinna võtab keskmiselt pool tundi, samas on võimalik sõita ka rongiga, mis viib Kitseküla peatusest Pärnu mnt viadukti juures Arukülla 20 minutiga. Arukülas on olemas põhikool ja lasteaed, kauplus (Aruküla COOP) ja apteek.
Mihkel Vasar
Maakler / Kliendihaldur
Kutsetunnistus: KKM 144315 
 • 5340 1746
 • See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
 • Profiil